Home / آموزش / آموزش شبکه / آموزش تصویری راه اندازی cisco vpn server

آموزش تصویری راه اندازی cisco vpn server

چگونه در سیسکو یک Remote Access VPN ایجاد کنیم و با کانکش سیسکو (Cisco AnyConnect) به آن وصل شویم؟

 

آموزش زیر از سری آموزش های سایت soundtraining.net میباشد و از جایی که دوستانی زیادی در این باره سوال پرسیده بودند آن را در سایت قرار میدهم. امروزه مدیران و کارمندان بسیاری هستند که به صورت دورکاری (Remote) کار میکنند، در کشور ما دستزسی به شبکه داخلی و سرویس ها و نرم افزار های آن ابتدا بیشتر برای برنامه نویس هایی که در خانه کار میکنند بیشتر مورد توجه قرار گرفت، ولی با گذشت زمان و رشد زیرساخت های ارتباطی کشور روز به روز به مدیرانی که علاقه مند بودند از هر کجای دیگر به نرم افزارها و سرویس های تحت شبکه شرکت خود افزوده شد و سپس جمع بسیاری از کامندانی که نیاز به حضور فیزیکی در دفتر شرکت نداشتند شروع به کار کردن از راه دور نمودند. مهمترین مشکلی که مدیران شبکه با این امر مواجه بودن بحث امنیت اطلاعات شرکت و شبکه داخلی آنها بود. باز کردن درب های شبکه داخلی برروی بستر اینترنت واقعا یک ریسک بزرگ امنیتی است. حال برای اینکه هم دسترسی مدیران و کارمندان از راه دور را میسر کرد هم امنیت شبکه داخلی را تضمین نمود چه باید کرد؟ تکنولوژی VPN سال های زیادی است که مورد توجه قرار گرفته و استفاده میشود. این تکنولوژی این امکان را به شما میدهد که یک تونل مجازی از هر کجا در دنیا به واسطه اینترنت با شکه داخلی خود برقرار کنید و از اطلاعات با ارزشتان محافظت کنید. با استفاده از مکانیسم های AAA هم میتوانید مشخص کنید که چه کسی، در چه زمانی، از کجا و به چه اطلاعاتی میتواند دسترسی داشته باشد و با قابلیت های Encryption میتوانید مطمئن باشید گوش های نامحرم امکان دسترسی به آنها را نخواهند داشت. شرکت سیسکو یکی از پیشگامان دنیای شبکه راه حل جامعی برای این منظور ارائه کرده با نام Cisco AnyConnect. آموزش زیر نحوه راه اندازی یک VPN سرور و ارتباط کانکشن سیسکو با آن را توضیح میدهد و برای هر مدیر و کارشناس شبکه دیدن آن به شدت توصیه میشود.

برای دانلود کانکشن سیسکو و همچنین خواندن قابلیت های آن به پارسی اینجا کلیک کنید.

 

 

منبع: soundtraining.net

این مقاله برای شما مفید بود؟ لطفا نظر خود را بنویسید.

پاسخ سوالاتون رو پیدا نکردید؟ در نظرات آن را مطرح کنید.

 

 

فروش ویژه سرور های دست دوم HP

سرور کارکرده HP DL380 G7

سرو HP dl380

سرور کارکرده HP ML350 G6

سرور HP مناسب

فروش ویژه محصولات دست دوم سیسکو

Cisco 3750 POE فروش
سوییچ سیسکو ۳۷۵۰ G  بیست و چهار پورت POE گیگ
Cisco 3750 POE فروش
سوییچ سیسکو ۳۷۵۰ چهل و هشت پورت POE

 

درباره محمد کلینی

از سال 1382 به صورت تخصصی وارد دنیای شبکه شدم، از MCP مایکروسافت شروع کردم تا Microsoft MCSE 2003 و بعد ها 2008 و همینطور MCTS در 3 گرایش،تا اینکه وارد شرکت نفت شدم و وارد مبحث مجازی سازی با استفاده از پلتفرم VMWare شدم، و بعدها به صورت تخصصی سیسکو و تکنولوژی های مرتبط با آن را کار کردم تا به امروز! عاشق طبیعت و طبیعت گردی و مسافرت هستم و از هر فرصتی برای رفتن به دل طبیعت استفاده میکنم! و رویای جهانگردی رو همیشه تو سر داشتم و الانم بیشتر از همیشه دوست دارم تا دنیا رو ببینم!!

Check Also

محدود کردن پهنای باند توسط qos

محدود کردن پهنای باند پورت های سوئیچ

چگونه پهنای باند یک پورت از سوئیچ سیسکو را به دلخواه محدود کنیم؟ چرا شما ...

نظر بدید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آموزش های کاربردی در زمینه شبکه و کامپیوتر، اطلاعات زیر را تکمیل کنید! ما هیچ وقت به ایمیل شما اسپم نمیفرستیم و آن را در اختیار دیگران قرار نخواهیم داد.
میخواهید کوپن های تخفیف برایتان ارسال شود؟
فقط کافیست نام و ایمیل خود را وارد کنید! تخفیف های شگفت انگیز برایتان ارسال میشود!!
ما هیچ وقت برای شما اسپم نمیفرستیم!!!
میخواهید کوپن های تخفیف برایتان ارسال شود؟
فقط کافیست نام و ایمیل خود را وارد کنید! تخفیف های شگفت انگیز برایتان ارسال میشود!!
ما هیچ وقت برای شما اسپم نمیفرستیم!!!
عضویت در خبرنامه
برای دریافت آموزش های کاربردی در زمینه شبکه و کامپیوتر، اطلاعات زیر را تکمیل کنید! ما هیچ وقت به ایمیل شما اسپم نمیفرستیم و آن را در اختیار دیگران قرار نخواهیم داد.