Home / آموزش / آموزش شبکه / مایکروسافت / مایکروسافت سومین بررسی تخصصی windows server 2016 و system center 2016 را منتشر کرد

مایکروسافت سومین بررسی تخصصی windows server 2016 و system center 2016 را منتشر کرد

شرکت مایکروسافت سومین بررسی تخصصی Windows Server2016 و System Center 2016 را منتشر کرد

مایکروسافت سومین Technical Review سیستم عامل آینده خود یعنی Windows Server 2016 و بسته مدیریت سرویس System Center 2016 که شامل طیف وسیعی از بهینه سازی ها، قابلیتها و چندین ویژگی کلیدی جدید میشود، را منتشر کرد. این بهینه سازی ها شامل، قابلیت جدید Nano Server، شبکه مبتنی بر نرم افزار ( SDN ) و اولین نمایش عمومی Windows Server Containers می شود.

افزونه نانو سرور ( Nano Server Enhancements ) 

نسخه TP3 که جدیدترین نسخه Windows Server 2016 است، بهینه سازی های متعددی در زمینه نانو سرور، به همراه گذینه ای برای نصب با حداقل footprint برای نصب روی سرور فیزیکی یا مجازی را ارائه میدهد. کنسول جدید مدیریت اضطراری به کاربران اجازه میدهد تنظیمات شبکه را از کنسول موجود نانو سرور بررسی و اصلاح کنند. علاوه براین، برنامه های تحت ASP.Net ورژن پنج اکنون می توانند با استفاده از CoreCLR اجرا شوند و همچنین به لطف اسکریپت های Power Shell، سیستمهای مجازی Azure میتوانند نانو سرور را اجرا کنند. قابلیتهای نانو سرور، با حفظ حداقل استفاده از منایع سیستم بهینه سازی های کلی را به خود دیده است.

پیش به سوی ابرها !

Server 2016 TP3 با اضافه کردن یک کنترل شبکه افزایش پذیر برای مدیریت و پیاده سازی Policy، یک تقسیم کننده بار لایه۴ (L4 Load balance) و درگاه های شبکه (Network Gateway) بهبود یافته برای ارتباطات چندگانه، به روند تمرکز سیستمهای عامل بر محاسبات ابری ادامه داده است. این بهینه سازی ها همچنین دیدی از مجموعه قابلیتهای اساسی شبکه و معماری SDN استفاده شده در پلتفرم پردازش ابری Azure مایکروسافت، به ما میدهد.

آرم سرور 2016
Windows Server 2016 Logo

Containerها در Server 2016

قابل توجه ترین بخش اضافه شده به windows server 2016 TP3، اولین build عمومی containerهای ویندوز سرور است که مجازی سازی در سطح سیستم عامل را ممکن کرده و اجازه اجرا کردن چندین برنامه همزمان و کاملا مجزا در یک container میزبان را میدهد.

طبق اعلام بلاگ رسمی سرور و ابر مایکروسافت به آدرس Microsoft Official server & cloud blog: ” این اولین قدم برای وارد کردن containerها به محیط ویندوز سرور است و ما از بابت امکاناتی که می تواند فراهم کند بسیار هیجان زده هستیم. ما متاهد هستیم که containerها را، برای مشتریان دیتاسنتر در سال ۲۰۱۶، به بخشی از پلتفرم مدرن اپلاکیشن ها تبدیل کنیم.”

System Center 2016 و دیگر بخشهای مدیریتی

بررسی منتشر شده System center 2016 مملو از بهینه سازی ویژگی های موجود است که مدیریت Server 2016 را آسانتر میکند. پشتیبانی از اعمال آپگریدها به نودهای دسته ای و پشتیبانی از نانو سرور هم بعنوان Host و هم به عنوان File server، به قسمت مدیریت سیستمهای مجازی ( SCVMM ) اضافه شده است. بهینه سازی های اعمال شده به قابلیتهای ذخیره سازی شامل؛ QoS بهتر برای end-user و بازیابی سریعتر اطلاعات با استفاده از تری های ذخیره سازی می شود. علاوه بر این، مایکروسافت ابزار مدیریت از راه دور سرور یا Remote Server Administration Tool که به اختصار RSAT خوانده میشود، را برای کاربران Windows 10 منتشر کرده که مدیریت از راه دور Server 2016 TP3 را آسانتر میکند.

تصویری از فضای ویندوز سرور 2016
تصویری از فضای ویندوز سرور ۲۰۱۶

آخرین بررسی تخصصی منتشر شده از Windows Server 2016 و System Center 2016، شرکت مایکروسافت را در برآورده کردن قولهایی که در زمینه بهبود مدیریت سیستم مجازی، پردازش ابری و وارد کردن Containerها به ویندوز داده بود، موفق نشان میدهد. بنظر میرسد زیاد طول نخواهد کشید تا اولین Release این سیستم عامل که خیلی ها چشم به آن دوخته اند را ببینیم و این بررسی تخصصی تنها باعث شد که اشتیاق ما برای آن بیشتر شود.

درباره ونداد نظیف کار

Check Also

پیشرفتهای ویندوز 10

آماده سازی سیستم شخصی برای windows 10

چگونه سیستم شخصیتان را برای نصب Windows 10 آماده کنید اولین موضوعی که باید مدنظر ...

نظر بدید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آموزش های کاربردی در زمینه شبکه و کامپیوتر، اطلاعات زیر را تکمیل کنید! ما هیچ وقت به ایمیل شما اسپم نمیفرستیم و آن را در اختیار دیگران قرار نخواهیم داد.
میخواهید کوپن های تخفیف برایتان ارسال شود؟
فقط کافیست نام و ایمیل خود را وارد کنید! تخفیف های شگفت انگیز برایتان ارسال میشود!!
ما هیچ وقت برای شما اسپم نمیفرستیم!!!
میخواهید کوپن های تخفیف برایتان ارسال شود؟
فقط کافیست نام و ایمیل خود را وارد کنید! تخفیف های شگفت انگیز برایتان ارسال میشود!!
ما هیچ وقت برای شما اسپم نمیفرستیم!!!
عضویت در خبرنامه
برای دریافت آموزش های کاربردی در زمینه شبکه و کامپیوتر، اطلاعات زیر را تکمیل کنید! ما هیچ وقت به ایمیل شما اسپم نمیفرستیم و آن را در اختیار دیگران قرار نخواهیم داد.